1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...
692 просмотров

Итоги республиканских конкурсов «Ытык ыра”, «Кыптыйдаах Брокуопай» посвященный к 95-летию со рождения заслуженного работника РС(Я), члена союза журналистов РФ, ветерана педагогического труда Прокопия Харлампьевича Андросова-Дьөҥкү Сээн.

Итоги республиканских конкурсов «Ытык ыра”, «Кыптыйдаах Брокуопай» посвященный к 95-летию со рождения заслуженного работника РС(Я), члена союза журналистов РФ, ветерана педагогического труда Прокопия Харлампьевича Андросова-Дьөҥкү Сээн.

На конкурсе «Ытык ыра” всего участвовало 56 участников из Сунтарского, Намского, Мегино-Кангаласского,Вилюйского, Кобяйского, Верхневилюйского, Хангаласского , Таттинского улусов и г.Якутска.

АААА улууһа Миэстэтэ
1 Аргунов Владислав Георгиевич Сунтар улууһа анал аат
2 Сидорова Алина Бүлүү улууһун Үгүлээт нэһилиэгэ

И.В.Яковлев аатынан Үгүлээт орто оскуолатын 10 үөрэнээччитэ

анал аат
3 Апросимова София Таатта улууһа, А.Е. Мординов аатынан Тааттатааҕы лиссей 5 кылааһын үөрэнээччитэ
4 Осипова Валерия Таатта улууһа, А.Е. Мординов аатынан Тааттатааҕы лиссей 5 кылааһын үөрэнээччитэ
5 Саввин Алексей Таатта улууһа, А.Е. Мординов аатынан Тааттатааҕы лиссей 6 кылааһын үөрэнээччитэ анал аат
6 Герасимов Саша Таатта улууһа, А.Е. Мординов аатынан Тааттатааҕы лиссей 8 кылааһын үөрэнээччитэ
7 Аргунова Чэмэлиинэ Таатта улууһа, А.Е. Мординов аатынан Тааттатааҕы лиссей 5 кылааһын үөрэнээччитэ анал аат
8 Никонова Аина Таатта улууһа, А.Е. Мординов аатынан Тааттатааҕы лиссей 10 кылааһын үөрэнээччитэ
9 Попов Жора Таатта улууһа, А.Е. Мординов аатынан Тааттатааҕы лиссей 10 кылааһын үөрэнээччитэ анал аат
10 Чашкин Миша Таатта улууһа, А.Е. Мординов аатынан Тааттатааҕы лиссей 10 кылааһын үөрэнээччитэ анал аат
11 Нучеканов Альберт Таатта улууһа, А.Е. Мординов аатынан Тааттатааҕы лиссей 10 кылааһын үөрэнээччитэ анал аат
12 Саввина Аэлита Таатта улууһа, А.Е. Мординов аатынан Тааттатааҕы лиссей үөрэнээччитэ анал аат
13 Павлова Кыталыына Алтан орто оскуолатын 9 кылааһын үөрэнээччитэ анал аат
14 Винокурова Ольга Владимировна-Саймаара Бүлүү улууһа анал аат
15 Сивцева Дияна Таатта улууһа, А.Е. Мординов аатынан Тааттатааҕы лиссей 8 кылааһын үөрэнээччитэ Кылаан кыайыылаах
16 Бойтунова Мария Даниловна-Сахаана Нам улууһа, Маймаҕа нэһилиэгэ Кылаан кыайыылаах
17 МосоркинаСандаара Таатта улууһа, А.Е. Мординов аатынан Тааттатааҕы лиссей 6 кылааһын үөрэнээччитэ
18 Федотова  Зинаида Дмитриевна- Дьол Кыыма Сунтаар улууһа
19 Васильев Николай Васильевич (Харыйалаах Уола) Үөһээ Бүлүү улууһа, Дүллүкү нэһилиэгэ анал аат
20 Алексеева Анна Анатольевна Сунтаар улууһа, Сунтаар нэһилиэгэ
21 Уваров Александр Михайлович Хаҥалас улууһа Булгунньахтаах сэлиэнньэтэ
22 Васильева Глафира Спиридоновна Үөһээ Бүлүү анал аат
23 Аянитова Вера Ивановна Таатта улууһа, Туора Кюель анал аат
24 Бабанова Эльвира Таатта улууһа, А.Е. Мординов аатынан Тааттатааҕы лиссей 11 кылааһын үөрэнээччитэ
25 Тистяхова Алия Васильевна Таатта улууһа, А.Е. Мординов аатынан Тааттатааҕы лиссей  үөрэнээччитэ анал аат
26 Дедюкина Сардаана, “Кыраһа” пресс киин Алампа аатынан Ытык-Күөл орто оскуолатын

9 кылааһын үөрэнээччитэ

анал аат

 

 

 

 

На республиканском конкурсе «Кыптыыйдаах Борокуопай» приняли участие 13 человек из Амгинского, Вилюйского, Таттинского улусов и г. Якутска.

 

ФИО участника Место жительства Место
1 Андросова Александра Альбертовна

 

г. Якутск

 

Номинация «Кыптыыйдаах Борокуопай»
2 Андросова Айталина Альбертовна г. Якутск  
3 Андросова Маргарита Никифоровна г. Якутск 2 место
4 Слепцова Мария Степановна с. Харбалах  
5 Дуюков  Семен Васильевич Амгинский улус 1 место
6 Данилова Ангелина Игнатьевна, ученица 7 класса с. Уолба 2 место
7 Колтовская Анна, ученица 10 класса Вилюйский улус 3 место
8 Лукачевская Мотрена Васильевна с. Черкех  
9 Охлопкова Ангелина, ученица 9 класса с. Дьохсоҕон 1 место
10 Кириллин Алек Алексеевич с. Уолба Гран-при
11 Аянитова Вера Ивановна с. Туора-Кюель  
12 Софронова Мария Лаврентьевна с. Чычымах  
13 Арчылаана с. Дьохсоҕон 3 место

 

Гран-при Кириллин Алек Алексеевич (с. Уолба). Работа «Былатыан, Эн…»

 

Лауреат I степени Дуюков  Семен Васильевич (Амгинскай улус). Работы: «Аллан эбэкэм», «Маҥҥаачыйа», «Оһуокай».

 

Лауреат II степени Андросова Маргарита Никифоровна (г. Якутск), работа «Алаас Алампата», «Итиннэ элэкис, манна мэлэкис».

 

Номинация «Кэскиллээх кыптыый» Андросова Александра Альбертовна (г. Якутск). Работа «Күөрэгэйдиир чыычааҕым».

Лауреат I степени — Охлопкова Ангелина, ученица IX класса (с. Дьохсоҕон), «Ыһыахха».

 

Лауреат II степени — Данилова Ангелина Игнатьевна, ученица VII класса (с. Уолба), «Куобахчаана доҕоруом».

 

Лауреат III степени — Колтовская Анна, ученица X класса (Вилюйский улус), работа «Ийэ чабычаҕа».